Лохина

Дюк

Дюк є провідним ранньостиглим сортом лохини високорослої. Виведений в 1986 році в США. Він відомий високою врожайністю та якісними ягодами однорідного розміру. В середньому з куща можна зібрати близько 6 кг ягід. М’який смак Дюка покращується при зберіганні в холодильнику. При вирощуванні необхідно вибирати ділянку з добре дренованими грунтами легкого механічного складу та ретельно дотримуватись технології. Даний сорт придатний як для механізованого збору, так і для ручного. Сорт Дюк є вільним для поширення і не потребує ліцензії.

Використання – свіжий ринок, переробка.

Ягоди – світло-синього забарвлення, щільні, з м’яким смаком, соковиті і крупні (до 2 см). Одночасно дозрівають в гронах.

Кущ – приземлений, прямостоячий, сильнорослий, висотою 150-180 см, утворює велику кількість пагонів.

Морозостійкість – висока, може витримувати зниження температури до -34° С.

Сезон збору – від початку до кінця липня (в умовах Північної України). Період між цвітінням і збором складає всього 45 днів.

Дюк ранній сорт, який надзвичайно адаптований для різних кліматичних умов та розміщення. Він зимостійкий для північних регіонів та пристосований для теплого клімату в південній Європі.

Придбати

Спартан

Це ранньостиглий сорт з відносно пізнім терміном цвітіння, завдяки чому сорт практично не пошкоджується ранньовесняними заморозками. Виведений у 1978 році та введений у виробництво 1981 році. Сорт Спартан є вільним для поширення і не потребує ліцензії.

Кущ сильнорослий, прямостоячий, висотою 150-200 см.

Ягоди великого розміру, світло-блакитного кольору. Оцвітина невеликого розміру, відрив сухий. Смак ягід цього сорту дуже приємний, терпкувато-солодкий. Розмір 16-18 мм в діаметрі, до третього збору дещо дрібнішають.

Сорт високопродуктивний, проте вимогливий до умов вирощування. Найкраще росте і плодоносить на добре дренованих ділянках з оптимальним рівнем рН грунту (чи субстрату) 4,5-5,5.

Для отримання максимальної продуктивності сорт бажано вирощувати на ділянках з іншими сортами для забезпечення перехресного запилення.

Придбати

Патріот

Середньоранній сорт виведений у 1976 році та введений у виробництво лише у 1997 році. Сорт Патріот є вільним для поширення і не потребує ліцензії.

Кущ середньої сили росту, висотою 120-140 см.

Ягоди першого збору дуже великі, потім дещо меншають, приплюснуті, світло-блакитного кольору, дуже приємні на смак. Оцвітина невеликого розміру, відрив сухий.

Ягоди зібрані у щільні кластери, перший збір проводиться вручну, потім можливе механізоване збирання урожаю.

Сорт високопродуктивний, схильний до загущення та перевантаження урожаєм. Тому, для уникнення зменшення розміру ягід, вимагає посиленої обрізки та прорідження пагонів.

Сорт стійкий до кореневих гнилей (Phytophtora spp.), добре адаптується до вирощування на важких грунтах та ділянках з ризиком перезволоження.

Сорт вважається самозапильним, проте при наявності на ділянці інших сортів, що забезпечать перехресне запилення, можна очікувати вищі та більш стабільні врожаї.

Придбати

Блюкроп

Середньостиглий сорт виведений у 1941 році та введений у виробництво у 1952 році.

До останніх років сорт лохини Блюкроп був найпоширенішим в промисловості. Стандартний сорт з яким порівнюють інші культурні сорти. Він простий у вирощуванні та має дуже мало проблем. Сорт

Блюкроп є вільним для поширення і не потребує ліцензії. Кущ сильнорослий, прямостоячий, висотою 160-200 см.

Відзначається високою продуктивністю (4-9 кг з дорослого куща) та доброю адаптацією до грунтових умов, відносно добре витримує посуху. Починає плодоносити в кінці липня.

Ягоди середньо-великого розміру (1,8-2,0 г), світло блакитного кольору з маленькою оцвітиною. Плід може бути терпким і мати великий відсоток «червоних спинок», якщо їх збирати занадто рано. Машинне збирання залишається проблемою, але стало більш доцільним з використанням кольорових сортувальників у технологічних лініях. Сорт Блюкроп рекомендований для продажу на місцевому ринку.

Схильний до перевантаження урожаєм (в такому випадку ягоди можуть мати характерний червонуватий колір). Потребує посиленої обрізки.
Один з найбільш морозостійких сортів (витримує зниження температури до -34 °С).

Придбати

Драпер

Порівняно новий середньостиглий сорт лохини. Виведений із сорту Дюк (селекціонер Джеймс Ф. Хенкок, Університет штата Мічиган, США).

Кущ висотою 150 см, шириною 1 м. Прямостоячий габітус. Сорт самозапильний, але при перехресному запиленні плоди більші та кращі. Діаметр 1,0-1,5 см, середня вага 1,6 г, фіолетово-синій колір, маленьке і сухе місце відриву. Плоди дуже однорідні та мають відмінне збереження кольору після збору врожаю. У порівнянні з сортом Блюкроп, ягоди більш пружні та міцні, смак набагато краще і набагато більш тривалий термін зберігання. Ягоди придатні для вживання в свіжому вигляді, на заморозку, і переробку: джем, желе, йогурти. Драпер дозріває за кілька днів після Дюка, але раніше, ніж Блюкроп. Має концентровані періоди дозрівання. Дуже хороший сорт для машинного збирання. Вимагає захисту від моніліозу (муміфікація ягід) та добре дренованих, легких грунтів. Не рекомендується для вологих і холодних місцевостей.

Сорт ліцензований та недоступний для вільного поширення.

Придбати

Блюголд

Середньостиглий сорт введений у виробництво у 1988 році. Сорт Блюголд є вільним для поширення і не потребує ліцензії.

Холодостійкий сорт з високою продуктивністю і чудовою якістю ягід. Кущ середньорослий, напіврозлогий, висотою до 120 см. Ягоди дуже тверді, ароматні і рівномірно розміщені з невеликим заглибленим рубцем. Ягоди середнього розміру, приємного солодко-кислого смаку з маленькою оцвітиною. Сорт не схильний до дрібнішання ягід. Завдяки концентрованому дозріванню є економічно вигідним для ручного та механічного збирання. Ягоди швидко набирають колір, але схильні до осипання. Транспортабельність добра, при негайному охолодженні ягоди добре зберігаються, придатний до тривалого зберігання при умовах контрольованого середовища.

Сорт високопродуктивний, рослина формує велику кількість гілок та закладає багато плодових бруньок, тому схильна до перевантаження врожаєм. Потребує посиленої обрізки та прорідження.
Зимостійкість висока, витримує зниження температури до -34 °С.

Придбати

Чендлер

Кущ прямостоячий, швидкорослий, сильно розгалужений, що досягає у висоту 1,5 м.

Ягоди дуже великі, більше 20 мм в діаметрі, вагою близько 2 г. Часто дає плоди діаметром більше 25 мм. Урожайність висока, плодоношення регулярне. Ягоди блакитні, смачні, щільні, з маленьким рубчиком. Дуже довгий період дозрівання (4-6 тижнів) – від початку серпня до середини вересня. Сорт добре росте в помірному кліматі.

Придбати

Ліберті

Сорт отриманий в результаті схрещування сортів Бригітта Блу і Елліот.

Пізньостиглий сорт лохини виведений у 1997 році на базі Мічиганського державного університету селекціонером Джеймс Ф. Хенкок та запатентований у 2004 році.

Кущ середньорослий та напіврозлогий з великою кількістю пагонів посередньої розгалуженості, висотою 1,5 м, шириною 1,2 м.

Самозапильний сорт, однак, при перехресному запиленні якість і розмір ягід збільшуються. Ягоди довжиною 1,1-1,3 см, діаметром 1,4-1,8 см, середня маса плоду 1,5 г, колір ягід фіолетово-синій. У порівнянні з сортом Елліот, плоди Ліберті мають більш яскраве забарвлення, більш щільну м’якоть, більш сухий рубчик і такий же, високий вміст антиоксидантів.

Ягоди середнього розміру, світло-блакитного кольору з невеликою оцвітиною та сухим відривом, зібрані в нещільні кластери. Мають приємний смак та аромат. Розмір ягід рівномірний.

Ягоди мають міцну шкірку, придатні для довготривалого зберігання. Добре переносять транспортування. Сорт десертного призначення, придатний для заморожування, виготовлення джемів, желе, йогуртів. Високі температури під час збирання можуть привести до м’яких фруктів. Ягоди надзвичайно легко відокремлюються

Сорт придатний до механізованого збирання. Урожай дозріває на 5 днів раніше сорту Елліот та відрізняється від останнього кращим смаком та якістю продукції.

Сорт вирізняється високою морозостійкістю до мінус 37оС та адаптованістю до перепаду температур в осінньо-весняний період.

Придбати

Аврора

Американський сорт, отриманий шляхом схрещування сортів Бригітта Блу і Елліот, селекціонер Джеймс Ф. Хенкок, Університет штату Мічиган. Габітус прямостоячий до напіврозлогого.

Кущі висотою 1,5 м, діаметр 1,3 м. Сорт самозапильний, але перехресне запилення покращує якість плодів. Діаметр ягоди 0,8-1,4 см, середня вага 1,5 г, туманно-блакитного кольору, маленьке і сухе місце відриву. Ягоди в середньому на 25% більші, ніж в Елліота, з трохи більш темним кольором.

У порівнянні з сортом Елліот має кращу щільність, смак і більш тривалий термін зберігання. Плоди можна вживати у свіжому вигляді, заморожувати, виготовляти джем, желе і йогурти. Аврора дозріває кілька днів після сорти Елліот. Висока стійкість до антракнозу і обох фаз муміфікації ягоди.

Придбати

Ягоди лохини сертифіковані

Щоб наші споживачі були впевнені у безпеці продукції, компанія пройшла всі етапи сертифікації та отримала сертифікат “GlobalGAP”.

Завантажити сертифікат

Лабораторні дослідження

Прогноз на 2023 рік

У 2023 році ми прогнозуємо такий врожай
лохини.

pngwing.com_-1.png

100

Липень 2023

pngwing.com_-1.png

50

Серпень 2023

pngwing.com_-1.png

10

Вересень 2023